Przygotowanie Suzuki GS500 do sezonu

Pod koniec ostatniego sezonu planowałem zrobić gruntowny przeglądo-remont mojego motocykla, na którego licznik nakręciłem jedynie lekko ponad 1500km. Przyszła choroba, i tak jak je zostawiłem musiało przeczekać zimę, na szczęście moto był wyczyszczony, a bak zalany pod korek. Idzie wiosna, a wraz z nią wracam do formy :) Muszę dobrze przygotować moto do sezonu, bo planuję nabić ładnych kilka tyś. km w trakcie letniego urlopu :)


W wpis nie zawiera nic odkrywczego, czy przełomowego. Taka sobie lista czynności serwisowych, które postaram się wykonać samemu w swoim motocyklu (wspomagając się serwisówką Haynes-a, bo mechanikiem nie jestem). Suzi ma na liczniku ponad 50tyś km więc trzeba będzie zbadać moto gruntownie. Dlaczego robię tę listę? Komu ona potrzebna? Jest kilka powodów – najważniejszym jest ten, iż jak się już z kimś podzielę planami, to głupio byłoby ich nie zrealizować. Mniej ważne powody: nie chcę o niczym zapomnieć, oraz planuję na tym blogu zamieszczać opisy co i jak, z licznymi fotografiami, a może nawet filmikami z napraw (w dziale DIY). Mam nadzieję, że niebawem punkty z poniższej listy zacznę zamieniać na odnośniki do obiecanych wpisów.

Lista prac przeglądowo-serwisowych Suzuki GS500 przed sezonem 2012

Ot taka krótka lista, za której realizację zabiorę się gdy niska temperatura nie będzie przeszkadzała w spokojnej pracy.